Montaż

Na życzenie klienta wykonamy podłoże – zarówno pod domki drewniane, instalacje wodno-kanalizacyjne jak i inne konstrukcje. Zapraszamy do kontaktu.
Wybrana konstrukcja stawiana jest na przygotowanym przez klienta podłożu. Teren powinien być stabilny, wypoziomowany. Klient może zdecydować się na jeden z trzech rodzajów podłoża.
Betonowy fundament
Rekomendowane przez nas rozwiązanie. Betonowy fundament powinien mieć minimum 10 cm wysokości, aby zabezpieczyć konstrukcję przed działaniem wody.

Kostka brukowa
Tak jak fundament betonowy powinna mieć minimum 10 cm wysokości.

Bloczki betonowe
Więcej na ich temat znajdziesz tutaj: przygotowanie podłoża z bloczków betonowych.

bloczki

Montaż domku

Samodzielny montaż ułatwi szczegółowa instrukcja wraz z planami, które dostarczamy do każdego domku. Inną opcją jest skorzystanie z usług naszej ekipy.

Doświadczonej ekipie monterskiej, takiej jak nasza, montaż standardowej wersji domku zajmuje jeden dzień. Na czas wpływają: opcje dodatkowe, dojazd, warunki atmosferyczne. Zamówienie ocieplenia może wydłużyć czas montażu do nawet trzech dni. W trakcie pracy niezbędne jest zapewnienie ekipie dostępu do energii elektrycznej (220 V). Jeżeli na miejscu budowy nie ma prądu, proszę nam to zgłosić, ekipa zostanie wyposażona w agregat prądotwórczy. Zespół monterski przyjeżdżający do klienta posiada wszystkie niezbędne narzędzia i materiały. Jeżeli klient chce przytwierdzić domek do podłoża, może to zrobić we własnym zakresie po montażu. Jeżeli miejsce montażu pozbawione jest drogi dojazdowej, konieczne jest zapewnienie wsparcia dwóch osób, które pomogą ekipie przenieść elementy domku.

Kolejnym krokiem po przygotowaniu podłoża, jest przygotowanie podwalin. Belki podwalinowe należy umieścić równolegle do drzwi wejściowych, sprawdzić i wypoziomowanie za pomocą poziomicy, a także sprawdzić prostokątność przez porównanie długości przekątnych za pomocą linki.

montaz-domku-1

Na belkach należy zamontować pierwszą warstwę elementów ściennych, składającą się z 2 wąski elementów frontu i tyłu, a także dwóch szerokich elementów ścian bocznych. Elementy należy ze sobą połączyć za pomocą gumowego młotka. Po wyłożeniu pierwszej warstwy desek należy skorygować ustawienie ścian – muszą być ustawione prostokątnie! Aby to sprawdzić, należy ponownie zmierzyć przekątne za pomocą linki.

montaz-domku-2

Kolejnym etapem po ułożeniu ok. 8-10 warstw elementów ściennych, jest montaż okien frontowych. Okna należy zamontować razem z ramą, w której wykonano spust służący do dokładnego obsadzania okien w ścianie. Po wstawieniu okien montujemy elementy ścian, w których zamontowana zostanie futryna drzwi.

montaz-domku-3
montaż

Po prawidłowym zmontowaniu ścian należy zamontować trójkątne zwieńczenia ścian szczytowych konstrukcji.

montaz-domku-4

W wycięciach trójkątnych zwieńczeń należy zamocować krokwie dachowe.

Czas na ubijanie desek dachowych. Jeżeli po zbiciu całego dachu ostatnia warstwa desek będzie wystawała poza obręb krokwi, należy odciąć zbędny kawałek za pomocą piły do drewna.

montaz-domku-5
montaz-domku-6

Kiedy zbijemy wszystkie deski, bierzemy się za montaż desek okapowych.

montaz-domku-7

Teraz czas zająć się montażem drzwi. Elementy futryny należy skręcić. Gotową futrynę mocujemy w otworze drzwiowym w ścianie. Do futryny zakładamy drzwi.

Po zamontowaniu futryny, czas na podłogę. Do podwalin należy przymocować deski podłogowe za pomocą gwoździ. Po przybiciu desek należy przyciąć i zamontować listwy podłogowe.

montaz-domku-8
montaz-domku-9

Domek po zmontowaniu należy zabezpieczyć przed opadami, kryjąc dach papą lub gontem. Wszystko zwieńczamy listwami maskującymi.

montaz-domku-10
montaz-domku-11

Drewno należy zabezpieczyć impregnatem, lazurem lub olejem do drewna.

montaz-domku-12

Instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna

Na życzenie klienta wykonamy podłoże – zarówno pod domki drewniane, instalacje wodno-kanalizacyjne i inne konstrukcje. Zapraszamy do kontaktu.

Instalację wodno-kanalizacyjną na miejsce budowy konstrukcji najlepiej doprowadzić przed budową. Kanalizacja oraz instalacja wodna powinny być doprowadzone w odpowiednie miejsca: tam, gdzie ma być w przyszłości łazienka czy kuchnia. Tak doprowadzona instalacja zostanie ‚wbudowana’ w domek. Montaż instalacji grzewczej powinien wykonać hydraulik na zlecenie klienta. Może to zrobić w czasie kiedy ekipa montująca zajmuje się dachem. Kiedy hydraulik skończy prace, jeżeli domek ma być ocieplany, ekipa przystąpi do ocieplenia ścian, tak aby wszystkie rurki pozostały w ociepleniu.

instalacje-2

Przed budową należy doprowadzić instalację wodno-kanalizacyjną. Instalacja i kanalizacja powinna być doprowadzona w odpowiednie miejsca, m.in. tam, gdzie będzie łazienka i kuchnia. Później instalacja zostanie wbudowana w domek. Montażu instalacji grzewczej powinien dokonać hydraulik na zlecenie klienta. Po zakończeniu prac przez hydraulika, jeżeli domek ma być ocieplany, ekipa przystąpi do ocieplenia ścian, aby wszystkie rury znajdowały się w ociepleniu.
Instalację elektryczną należy zamontować w czasie, gdy ekipa zajmuje się dachem. Założeniem instalacji powinien się zająć elektryk lub nasz specjalista. Koszt instalacji zależny jest od rodzaju i wielkości konstrukcji. Jeżeli domek ma być ocieplany, w trakcie ocieplania ekipa montażowa wyciągnie przewody w miejscach, gdzie powinno znaleźć się gniazdko, lampa czy przełącznik. Za podłączenie instalacji do sieci odpowiada klient, który powinien zlecić to specjaliście z odpowiednimi uprawnieniami. Przykładowe zdjęcia pokazują instalacje w domku bez ocieplenia ścian. W przypadku wyboru opcji ocieplenia, przewody można ukryć w ścianie.

instalacje-1